Pályázatok Beruházások

Szent öregek mondásai

Pambó (13.) Azt mondták Pambó abbáról, hogy arca sosem mosolygott. Egy nap tehát meg akarták nevettetni a de monok, ezért tollból szárnyat kötöttek egy bothoz, körbehordozták, zajt csaptak, és azt mondták: „Allé, allé!”. Meglátta őket Pambó abba, és elnevette magát. A démonok erre körtáncot kezdtek lejteni, és azt mondták: „Jaj, jaj, Pambó nevetett!” Ő azonban azt felelte nekik: „Nem nevettem, hanem kinevettem erőtlenségeteket, hogy annyian hordoztok körbe egyetlen szárnyat.”A szent öregek könyve - JEL Könyvkiadó, 2010 - tegnapi >